Redwerk 5 — 3-5 років досвіду EN Intermediate Remote
  • Front-End
  • Vue.js
  • nuxt.js
19.12.22

Про роботу

Необхідні навички

— 3+ years of experience with Vue.js

— Knowledge of HTML/CSS, ES6, JQuery, TypeScript

— Experience with Nuxt.js

— Track record in working with headless solutions

— Skill in estimating and designing features and systems

— English proficiency — intermediate and higher

Буде плюсом

— Experience with Django, Docker, Google API, Salesforce

Пропонуємо

— Competitive salary

— Flexible schedule — start your workday up until 14:00

— 20 days of annual paid time off, unused days are paid at the end of the year— 14 days of paid sick leave

— Team with the middle to senior expertise level

— Minimal bureaucracy — our company has a horizontal structure

— Ability to influence company’s processes and project tech stack

— Streamlined and well-documented workflows

— Free English classes

— Gym membership coverage

— Participation in tech events in Ukraine and abroad, partial reimbursement of course fees

— Corporate library and unlimited purchases of professional literature on employee request

— PE support and tax coverage

— Memorable corporate parties and theme events

Обов’язки

— Participate in system design

— Code, test, debug, and deliver features and refactor code as necessary— Perform code reviews for best practices and maintain high code coverage with tests

— Write and update technical documentation related to developed features— Collaborate with other developers, PM, and QA as required for project needs

Про проект

Our projectsWe have several enticing projects for you to apply your experience and unleash your potential. Among them — a web representation of a major US fashion industry company, a solution for a voting system in the European Parliament, an innovative Swiss startup and a marketing research platform for a client based in San Francisco. On the global market, Redwerk has been present for over 17 years, we are continually evolving and improving our knowledge and skills together.

Відгуки про роботу в Redwerk 3

Redwerk - место, где идею воплощаются в реальность

Natasha Mashyro - Project Coordinator - Запорожье - працівник, з 2020

13.07.21

В Redwerk ты всегда развиваешься и узнаешь новое. Позитивная и творческая атмосфера в компании способствует тому, что ты не боишься озвучивать свои идеи, тебя всегда услышат. Мне очень нравится то, что работая в Redwerk, ты можешь придерживаются принципа work-life balance. Обожаю наши тимбилдинги и корпоративы! 10/10 Читати далі...
Класна команда і керівництво

Elmira Khabarova - Content Creator - Київ - працівник, з 2020

13.07.21

Працюю вже більше року повністю на ремоуті і будую свій графік, як зручно мені. Найбільше була вражена можливістю починати робочий день о 14:00, а також щедрим соцпакетом в плані відпустки і лікарняних. Ще одна вагома перевага для мене - відсутність кумівства; в Редверк важливі твої здібності, навички, та дотримання високих стандартів в роботі, а не кількість вечірок чи тімбілдінгів, на яких ти побував. Останніх, до речі, є вдосталь та на будь-який смак. Загалом, компанія не стоїть на місці, випробовує нові вектори розвитку, тому завжди є простір та потреба здобувати нові знання. Читати далі...
Компанія, де видно результат

Vladyslav Lubeznyy - JS developer - Kyiv - працівник, з 2019

13.07.21

Це компанія, яка дозволяє себе любити. Це не продукт, де роками тупцюєшся на технологіях 5річної давнини. Це не галера, де технології змінюються блискавично, як коханки Зіброва. Це просто Redwerk Читати далі...
Прибрати рекламу інших компаній і рекламувати свою.
Дізнайтесь більше