HotelFriend 5 — 1-3 роки досвіду EN Не обов'язковий Київ $1 500 - $3 500
  • Remote
  • Продукт
  • Бонус за рекомендацію
  • Startup
  • Вказана зарплата
  • Android
  • Front-End
  • JS
19.03.24

Про роботу

Необходимые навыки

— 1,5 + years of experience in Front-end development;

— Highly skilled with JavaScript and TypeScript ( ES6, FP, OOP, Patterns);

—Experienced with RxJS;

— Angular framework (version 2 and higher);

— Strong knowledge of HTML and SASS;

— Experienced in SPA development;

— Experienced in writing unit and integration tests;

— English — Upper intermediate and higher.

Будет плюсом

— Knowledge of PhoneGap, Cordova, Ionic;

— Understanding of NgRx, Redux;

— Experience with BEM;

— Professional experience with Agile methodology.

Предлагаем

— Full-time job at the comfortable and spacious office;

— Nice and friendly team;

— Official employment;

— Salary level according to the job interview results.

Обязанности

— Work in the team complying with the Agile principles;

— Developing of the hybrid mobile application on Ionic 2, Angular 2 (Typescript) for IOS, Android;

— Planning, communication and executing the project tasks;

О проекте

HotelFriend is a German IT company with the head office based in Berlin and a development office in Kiev. We develop and support our own product- Hotel management system, designed to facilitate all processes of a hotel, and a Mobile Guest App, using which you can not only choose a hotel and book a room, but also order any service inside and outside your hotel in advance.

Відгуки про роботу в HotelFriend 8

Отличная команда, качественный и интересный продукт

Natalia Yanchiy - Technical Copywriter - Киев - працівник, з 2020

02.09.21

Работаю в компании второй год. Нравится, что все процессы выстроены прозрачно и понятно. Адекватный менеджмент, замечательная команда, всегда готовы прийти на помощь. Нет лишней бюрократии. Читати далі...
Якісний, цікавий продукт та дружня команда

Ihor Sheheda - Business Analyst - Київ - працівник, з 2020

02.09.21

Працюю вже рік. За цей час команда багато вклала у розвиток продукту та перебудову внутрішніх процесів. Робота динамічна і різнопланова, багато кооперації між різними відділами. Справжній дух стартапу Читати далі...
HotelFriend создает интересные и перспективные продукты

Alla Kasatka - Content-manager - Kyiv - працівник, з 2018

02.09.21

Работаю в HotelFriend 3 года, здесь всегда рады новым сотрудникам которые хотять работать и улучшать свои навыки. В офисе уютная, домашняя обстановка, дружелюбный коллектив. Если Вы ищете работу в молодой IT компании и действительно хотите работать, и развиваться — мы с вами обязательно подружимся :) Читати далі...
Прибрати рекламу інших компаній і рекламувати свою.
Дізнайтесь більше