Java Software Engineer Referral fee — $100
Teamvoy 0 — Менше 1 року досвіду EN Upper-Intermediate Львів
  • Remote
  • Релокація
  • Бонус за рекомендацію
  • Junior Friendly
  • FinTech
  • Java
  • React.js
  • Java
  • Spring
22.02.24

Про роботу

Ми компанія Teamvoy! Ми – українська IT компанія, яка була заснована у Львові у 2014 році.

Наша компанія займається web та mob розробкою повного циклу складних передових продуктів. Ми маємо велику експертизу в напряму fintech blockchain.

Шукаємо Java Engineer на проект OSL.

OSL - найбільша в Азії платформа по торгівлі цифровими активами, що надає якісні послуги брокера, обміну, зберігання для інституційних клієнтів та професійних інвесторів.

Технологійчний стек:

Java 8, Spring Boot, React

Nice to have: Groovy, Grails, Golang, Docker, GitLab CI

Які професійні навички нам важливі:

- 1+ year of experience in software development

- Strong knowledge in Java

- Good knowledge of Java concurrency

- Experience working with Java Streams

- Good understanding of Database design, SQL Queries

- Knowledge of python is a plus

- Strong communication skills and ability to work directly with customers is a must

Буде плюсом:

- Good verbal and writing English language communication skills

- Bachelor's degree in Software Engineering or equivalent, or at least 2 years of relevant work experience.

Обов’язки:

- Contribute as part of a scrum team dedicated to building a quality product

- Implement and maintain java applications

- Analyze product requirements and translate into Java code

- Debug and resolve technical issues

- A TDD driven mindset

Що ми пропонуємо:

- На вибір: робота з дому або в комфортному офісі в центрі Львова

- Кожних 6 місяців перегляд оплати праці

- Чудова атмосфера в компанії та комфортне спілкування

- Підтримка розвитку

- 20 робочих днів відпустки та 20 лікарняних

О компании Teamvoy

Teamvoy is a Ukraine based custom software development company. Teamvoy offers its clients project-based outsourcing. Our team of 45 experts employs best practices and the latest standards in order to produce high quality and reliable software.

Сайт компании:

Страница компании на DOU:

Прибрати рекламу інших компаній і рекламувати свою.
Дізнайтесь більше